Bankoko gatvėje.

Tailandas ir gatvės maistas – tai vienas nuo kito neatsiejami žodžiai, kone sinonimai. Neįsivaizduoju Bankoko be šimtų maisto vagonėlių, prekystalių su išdėliotais neaiškais patiekalais, plastikinių kėdučių tiesiai ant šaligatvio ar netgi kelkraščio, nublukusiomis plastikinėmis staltiesėmis dengtų išlankstomų stalų ir gausybės kvapų. Iš pradžių tai stebina (“-Kaip tai galima valgyti?”), bet vėliau pati savimi netiki, kad vedama smalsumo nori paragauti tų keistenybių vis daugiau ir daugiau. Jei paklaustumėte, ar valgydama gatvėje iš vežimėlių nebijau apsinuodyti, tai sakyčiau, kad ne. Praeitą vasarą per šešias savaites, praleistas Tailande, maistu apsinuodijau tik kartą, ir tai po vakarienės gražiame restorane, užsisakius picą.

Kviečiu pasivaikščioti kartu su manimi po Bankoką ir pasidairyti, kaip atrodo eilinė diena šio didmiesčio gatvėje. Galbūt ne viskas skanu, ne viskas kvepia, ne viskas traukia, bet viskas tikra ir įdomu.

IMG_1058333IMG_1048IMG_1020IMG_1060IMG_1016IMG_1028111IMG_1017IMG_1050222IMG_0800IMG_1012IMG_1010IMG_1043IMG_1000

Jei lankysitės Tailande, drąsiai siūlyčiau pradžiai ( kol įsidrąsinsite) rinktis pad thai ( kepti makaronai su bambukų ūgliais, daržovėmis, vištiena arba krevetėmis pasirinktinai), karius ( Green/Red/Yellow/Masaman curry. Pastarasis su žemės riešutais, turintys alergiją, turėtų būti atsargesni. Pasiprašykite ir ryžių, jie dažniausiai būna neįskaičiuoti), užkandžiams spring roll’sus ( daržovės, suvyniotos į ryžių lapus ir skrudintos aliejuje. Labai super su saldžiu čili padažu), desertui neprašausite su blynais (Thai pancake arba kitaip roti. Jeigu restorane užsisakysite paprastų ‘pancake’, gausite sintetinių, paprastų , neskanių blynų) arba vaisiniais kokteiliais, kurie ten tiesiog dieviški. Skanaus!

Vaida 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: