Įstrigus sniegynuose

Nesunkiai pamenu laikus, kai mokykloje vartydama geografijos vadovėlius ( tada internetu dar tikrai nesinaudojau) žavėjausi gražiais Alpių paveikslėliais. Neaprėpiama kalnų didybė, slėniai, jaukūs miesteliai juose ir sniegas! Tada žiūrėjau, grožėjausi, bet net sekundei į galvą neužklydo mintis, kad kiek daugiau nei po 10 metų tai gali tapti mano gyvenimo dalele.

Žiema Alpėse – smagus nuotykis. Čia viskas kitaip. Gyvenimas slenka visiškai kitokiu ritmu nei normaliame pasaulyje. Aš turbūt pirmą kartą taip nuoširdžiai mėgaujuosi žiema. Mėgaujuosi ne gimtadieniu, ne šventėmis, bet paprasčiausiai kiekviena diena. Išeinu į darbą, pakeliu akis į kalnus ir šypsausi. Man čia patinka.

O kad pamatytumėte kiek pas mus sniego!!! Turbūt tiek dar nesu mačiusi! Praeitą savaitę buvo visur 2 metrai, bet ištisą savaitę smarkiai sninga, tai vietomis tikrai bus bent 3-4 metrai. Mūsų langas pirmame aukšte beveik užsnigtas.

Mūsų langas pirmajame aukšte

Čia kasdien sninga, sninga, sninga. Skelbiamas sniego pavojus. Vakar sniego lavina užtvėrė pagrindinį kelią, ir St.Anton tapo visiškai izoliuotas nuo išorinio pasaulio. Mašinomis pravažiuoti neina, autobusai nevažiuoja, traukinių eismas taip pat sustabdytas. Esame visiškai įstrigusios kalnuose. Normalus reiškinys. Ot tau ir žiema Alpėse. Darbe viena iš švedžių sako, kad jai dėl to baisu. Keista, bet man netgi savotiškai patinka. Gal dėl to, kad, nepaisant skelbiamo pavojaus, vis tiek jaučiuosi saugi. Ir niekur nesinori bėgti iš šio miestelio.

Balta balta, kur dairais

Rytoj pagaliau darbe gausiu laisvą dieną. Nors planavome kelionę į Salzburg‘ą, panašu, kad teks praleisti visą dieną St.Anton‘e. Bet nieko, jaučiu, kad vis tiek bus ilgai laukta ir maloniai jauki diena. Turėsiu progą papasakoti truputį plačiau apie mūsų miestelį 😉

Apsnigti stogai

Linkėjimus iš gilių pusnynų siunčianti-

Vaida ;)*

Comments
5 Responses to “Įstrigus sniegynuose”
 1. Labai smagu, Vaidute, skaityti tavo pozityvias mintis ir patraujlų gyvenimą:)
  Linkėjimai iš Lietuvėlės, čia tikrai sniego trūksta!
  Bučkis

 2. Asta says:

  pusė Lietuvos dabar tau baltai pavydi, o likusi pusė – juodai :))) Kas geriau gali būti žiemą už kalnus ir sniegą? Pažiūrėjau, dabar oficialiai St.Antone – 415cm sniego ant kalno! Nerealu! Pas mus bent tokia paguoda, kad nors per naujametį sniego iškrito (kokia pusė kibiro, bent jau Vilniuje), na o šiaip tokios šiltos žiemos dar neteko turėti… Ech noriu į kalnus, vėl :)))

 3. thisiszi says:

  Labai patiko skaityti :>~ Grazios nuotraukos 🙂

 4. Pas mus sniego gal kokiu 4 mm 🙂 O Pavojus nebent del lietaus ir slidaus kelio… Ka ir bekalbeti.

 5. RagaNaite says:

  Kaip jauku pas tave. 🙂 Aš numanau, kad tikrai fainuma, kai užpusto ir “paslepia” tokioj sniego karalystėj. Patiko ta akimirka, kai eini į darbą… Super.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: