Kalėdines muges Vokietijoje belankant

Kaip netikėtai lygiai prieš metus atsidūriau Berlyne, taip neplanuotai šiemet savaitei atvykau į Karlsruhe.

Karlsruhe – beveik 300 tūks. gyventojų turintis miestas pietvakarių Vokietijoje, Baden-Württemberg žemėje. Miestas nemažas, bet pakankamai jaukus, tvarkingas, ir, kaip sako čia gyvenanti draugė, gal ne tiek patrauklus turistams, kiek patogus gyvenimui. Kažin, ar keliaudama būčiau planavusi čia specialiai atvykti, bet, esant kur nors netoliese ( Ryanair juk tuoj pradės skrydžius iš Vilniaus į šalia esantį Baden – Baden), visai patarčiau užsukti. Ypač į jaukius Karlsruhe priemiesčius (Ettlinger , Durlach), išlaikiusius savo viduramžiais dvelkiančius senamiesčius.

Karlsruhe

Karlsruhe

Durlach

Ettlinger

Ettlinger

Prieškalėdinis laikotarpis – puikus metas vykti į Vokietiją. Nuo lapkričio pabaigos iki pat Kalėdų Vokietijos miestuose ir miesteliuose pradeda šurmuliuoti mugės. Žinojot, kad Kalėdinių mugių tradicijos prasidėjo būtent vokiškai kalbančiose šalyse? Ir kad eglutę puošti pirmi pradėjo vokiečiai? Nekeista, kad Kalėdinių mugių tradicija čia taip puoselėjama. Tiesa, kiekviename mieste jos gerokai skiriasi. Pavyzdžiui, pernai lankyta Berlyno mugė buvo labai didelė. Visas miesto centras buvo pavirtęs į nemažą Kalėdų miestelį su daugybe prekybinių namukų, cinamonu, imbierais ir gvazdikėliais kvepiančių knaipių, atrakcijų ir žaidimų vaikams.

Berlin

Berlin

Berlin

Berlin

Berlin

Karlsruhe mugė kur kas mažesnė, čia tam skirtos dvi pagrindinės miesto aikštės. Kalėdinės mugės –  puiki socializacijos vieta, kur ne tik turistai, bet ir patys vokiečiai mielai eina susitikti su draugais, nupirkti originalių dovanėlių artimiesiems, paskanauti kalėdinių saldumynų, sušilti gurkšnojant karštą vyną, pačiuožinėti įrengtoje atviroje ledo arenoje, pasiklausyti skambančios muzikos ir tiesiog gerai praleisti vakarą.

Karlsruhe

Karlsruhe

Karlsruhe

Karlsruhe

Karlsruhe

Karlsruhe

***

Žinot, kuo man patinka vokiškos Kalėdų mugės? Čia niekas nerėkia „ Kalėdinės nuolaidos/Kalėdinė akcija/Kalėdinis išpardavimas“. Šventinė nuotaika ir atmosfera kuriama kitaip. Galbūt pavasariškas oras truputį slopiną šventinių nuotaikų atsiradimą, bet vis tiek, pabuvus Kalėdinėje mugėje, viduje jau pradeda tyliai kirbėti… Jos ateina 😉

Gražaus švenčių laukimo ir Jums!

Vaida ;)*

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: